VINICE NA SKALCE

 vinařství z Havraníků

Jsme rodinné vinařství navazující již ve třetí generaci na rodinnou tradici pěstování révy vinné a výroby vína zakladatele tohoto vinařství Ing. Ivana Budína, který se vinařením zabývá již více jak 30 let, o čemž svědčí i mnoho ocenění z různých výstav vín. 

Zaměřujeme se na výrobu menších šarží kvalitních odrůdových vín charakteristických pro lokalitu vinařské obce Havraníky a okolí. Mezi základní odrůdovou nabídku našeho vinařství patří odrůdy PIWI odrůda Johanniter, dále pak Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Tramín červený a červený Rotburger . 

Spoléháme se z velké části na vína vyráběná z hroznů z vlastní vinice, která se nachází v lokalitě viniční tratě Skalky a z části z hroznů dodávaných místními vinohradníky.

Hlavní předností našeho vinařství jsou k přírodě šetrně vypěstované a zpracované hrozny a moderními postupy doplněná tradiční výroba kvalitních přirozeně zrajících vín.


Nabízíme také komentované ochutnávky vín v našem hlubokém pískovcovém sklepě v Havraníkách, příjemné posezení ve stylových prostorách vhodné i na oslavy, svatby, školení apod. Zajišťujeme i rozvoz objednaných vín.

.